Jak sprzedać mieszkanie jako osoba prywatna?

Chcesz sprzedać swoje mieszkanie? Jasne jak słońce, że najlepiej byłoby to zrobić jak najszybciej.
A więc tak … masz parę opcji. Możesz zrobić to na dwa tradycyjne sposoby, czyli poprzez portale ogłoszeniowe bądź też za pomocą biura nieruchomości.

Portale ogłoszeniowe, czyli strony internetowe, na których możemy znaleźć wiele ofert pośredników różnych firm lub osób prywatnych. Wystawiając ogłoszenie jako osoba prywatna należy uiścić opłatę na portalu za ogłoszenie (wykupić tzw. Punkty), które będą podbijać naszą ofertę, wybijając ją spośród pozostałych osób.

Biura pośrednictwa nieruchomości, czyli wszystkim nam dobrze znane firmy zajmujące się szukaniem mieszkań potencjalnym klientom. W ich przypadku należy pamiętać, iż tak, mieszkanie zostanie szybko sprzedane i raczej sprawnie przebiegnie cała transakcja, jednak pobiorą oni od was prowizje. Czasami może ona dochodzić do 2% od ceny netto.

Inną, też przydatną wiedzą dla osoby chętnej do sprzedaży mieszkania jest skup nieruchomości. Taki sposób jest wykorzystywany przez niektórych deweloperów miasta Krakowa i nie tylko.
Pierwszorzędnie polega to na wycenie danego mieszkania bądź lokalu usługowego. Następnie ten oto deweloper odkupuje od sprzedającego mieszkanie i staje się jego prawowitym właścicielem. On sobie już nim zarządza.

Tak naprawdę każdy sposób jest dobry, najważniejsze, aby NIE PRZEPŁACAĆ i zorientować się odnośnie do cen jakie panują na rynku za mieszkania o podobnej powierzchni i standardzie. Tylko na takiej zasadzie można być pewnym, że wycena mieszkania jest wiarygodna.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Ostatnie wpisy
Nasze lokalizacje

0

Skontaktuj się z nami

+48 666 841 122