Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

Na początku należy wiedzieć czym są nieruchomości. Zgodnie z polskim prawem

nam podaje portal Wikipedia.

tak (k.c.), „nieruchomościami są części powierzchni ziemskiej stanowiące odrębny przedmiot

własności (grunty), jak również budynki trwale z gruntem związane lub części takich budynków,

jeżeli na mocy przepisów szczególnych stanowią odrębny od gruntu przedmiot własności”,

Na chłopski rozum należy pojęcie nieruchomości rozumieć tak, iż możemy kupić: mieszkanie, lokal usługowy, budynek, dom bliźniak etc. A następnie możemy tą naszą nieruchomość albo wynająć, albo sami w niej zamieszkać lub też może ona stanowić ulokowanie naszych środków pieniężnych. Zaletą takiego zabezpieczenia pieniędzy jest to, iż na dzień dzisiejszy nieruchomości nie spadają na wartości. Biorąc pod uwagę sytuację inflacji, trzymanie środków na koncie wiąże się ze spadkiem siły nabywczej pieniądza. Inaczej rzecz biorąc tracimy pieniądze = ubożejemy, dlatego jeśli chcemy je zatrzymać w kieszeni/ w skarpecie warto je gdzieś zainwestować. Dla osób, dla których giełda i jej obserwowanie 24h/dobę jest problematyczne, najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie właśnie w nieruchomości.

Inwestowanie w nieruchomości pod wynajem

Taki sposób inwestowania możemy rozumieć pod dwoma różnymi sposobami, czyli inwestowanie w nieruchomości KRÓTKOTERMINOWO lub DŁUGOTERMINOWO.

Krótkoterminowo -> W tym przypadku inwestycja powinna być w miejscu turystycznym takim jak inwestycje: BIAŁKA RESORTS, BIAŁKA SKI APARTMENTS lub THE ONE – Ustronie Morskie. Takie lokalizacje są pewne pod kątem wynajmu krótkoterminowego w okresie wakacyjnym bądź w okresie ferii zimowych.

Ten rynek jest jednak znacznie bardziej wzbogacony o zdarzenia losowe.
Mieszkanie powinno być tak wykończone oraz w takiej lokalizacji, żeby zachęcało turystów do korzystania. Im więcej turystów, tym właściciel więcej zarabia.

Długoterminowo -> Uznawana za najbardziej opłacalną w dzisiejszych czasach.
Czyli kupujemy mieszkanie powiedzmy 50 m2, następnie wykańczamy i publikujemy ogłoszenie w Internecie. Osoba zainteresowana wynajmem takiego mieszkania to zazwyczaj człowiek pracujący w danym mieście bądź w bliskiej odległości i nie tylko. Może np. w szybkim tempie potrzebuje znaleźć lokum. Powodów tak naprawdę jest pełno.
Dla właściciela mieszkania jest to stały dochód pasywny

Inwestowanie w lokale użytkowe

Jest to jedna z trudniejszych form inwestowania swoich środków. Prosto z mostu…. Wymaga ogromnej wiedzy. Właściciele takich lokali zazwyczaj tworzą umowę na kilka/kilkanaście lat. Jest to dla nich gwarancja zysku długoterminowego.

HOUSE FLIPPING

z art. 46 § 1

To inwestowanie w nieruchomość wymagającą generalnego remontu. Także inwestowanie wymagające wiedzy. To sposób na zarobienie, w którym przedsiębiorca sprzedaje wyremontowany lokal, budynek za wyższą cenę. Może to skutkować nawet 20%/30% dochodem środków, które zostały włożone. Każdy inwestor powinien jasno znać sytuację i wiedzieć, że czasami może to trochę potrwać zanim uda mu się to sprzedać.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Ostatnie wpisy
Nasze lokalizacje

0

Skontaktuj się z nami

+48 666 841 122